fbpx

Kuidas teha makramee jõulupärga?

Kuidas teha sellist jõulupärga? See võib olla mis iganes muu seinakaunistus ka. Vaja on vaid metallist unenäopüüdja rõngast ja makrameepaela. Rõnga suurus on vastavalt soovile, mida suurem rõngas, seda rohkem läheb materjali. See konkreetne jõulurõngas on tehtud 25 cm rõngast ja 2mm bordoo tooni paelast, kuid kasutada võib vastavalt maitsele mis tahes jämedusega paela. Mulle tundus peenike pael selleks tööks ideaalselt sobivat, kuna kõik tekstuurid tulevad nii kenasti välja. Kasutasin tegelikult idee saamiseks ka videot:

https://www.youtube.com/watch?v=xkIJ8Z8fTGI

Päris algajal on ilmselt keeruline sealt aru saada, kuigi hea on see, et saab pidevalt video pausi peale panna ja proovida. Minu jaoks oli raske aru saada, kuidas ja kuhu täpselt ta neid nuppe tegi ja hakkasin ise katsetama.

Oluline on, et tekiks kolmest nupust grupp ja siis läks juba lihtsamaks. Lõpptulemus tuleb ikka väga erinev olenevalt kui suurt rõngast ja millise läbimõõduga paela kasutada. Miks mitte lisada muid jõulukaunistusi sellele pärjale-lipsuke või lumehelbed, puupärlid või kuulid või mida tahes. Toredat proovimist!