fbpx

Mandalavaip

Sellise vaiba tegemine on nagu mandala joonistamine. Alguses võib tunduda eriti keeruline video järgi heegeldada, kuid tegelikult see nii ei ole. Video saab igal hetkel katkestada või lugematu arv kordi uuesti vaadata. Kui isegi ei saa aru sümbolitest või mõni asi tekitab segadust, siis video pealt on võimalik ka lugedes aru saada, mitu sammast seal reas on või kuidas täpselt neid kihte ühendada. Mina tegin seda rahulikult omas tempos päevi ja nautisin väga protsessi. Video oli pausil vahel päevi ja jätkasin siis, kui sobiv hetk tekkis.

See vaip tuleb paksem kui tavalised vaibad, kuna see on mitmes kihis. Selle tõttu on mõistlik valida peenem materjal. Sobib isegi 2mm makrameepael. Meil oli palju üksikuid 4mm nöörirulle, mis kasutuna seisid. Mulle alati väga meeldib taaskasutamise võimalus erinevate materjalide juures. Tihti kasutan makrameepaela ülejääke väikeste kingituste või ehete jaoks ning lõngajääkidest saab teha näiteks nukuriideid. Selle vaiba puhul on iga kihi jaoks kasutatud ühte rulli nööri. Kahe viimase kihi jaoks 2 rulli. Kokku pannes mõjub see väga loomulikuna. Siin ei ole oluline partiide toonierinevus, pigem tuleb see isegi kasuks. Sobivad isegi erinevate tootjate nöörid. Värve saab sobitada täpselt nii nagu endale meeldib-tugevamad toonid või pastelsed, ka ühevärvilisena saab kena. Tulemus saab igal juhul ainulaadne.

Samuti saab vaiba suurust ise valida. Kui tundub, et on piisav suurus, siis saab lõpetada. See vaip on veidi enne juhendi lõppu lõpetatud, kuid saab ka suurema teha.

Mida veel soovitada? Kindlasti mitte alla anda. Päris esimeseks vaibaks seda ei soovita valida, video järgi heegeldamine vajab püsivust ja proovimist. Kui tehtud on juba mitu vaipa, siis sellise vaiba heegeldamine on väga tore väljakutse. Uued võtted, et saavutada kihilist ja 3D tulemust. Siiski on kõik töövõtted äraproovitud vana ja mitte midagi ületamatut ei ole vaja juurde õppida. Nii et ainult julgust see töö ette võtta!

Materjaliks on vaibal 4mm puuvillane nöör (10 rulli). Töövahend: 4mm heegelnõel.

Video:  https://www.youtube.com/watch?v=An3PvhJRFj4